
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Packaging | Tray |
| Depth | 5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Interface | USART |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.9 V |
| Number of Channels | 8 |
| Data Rate | 1 Mbps |
| Current - Receiving | 17 mA |
| Current - Transmitting | 15 mA |
| Sensitivity (dBm) | -85 dBm |
Stock: 476
Distributors
pcbx
Unit Price$2.67251
Ext.Price$2.67251
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.67251 | $2.67251 |
| 10 | $2.61286 | $26.12860 |
| 25 | $2.55454 | $63.86350 |
| 50 | $2.49752 | $124.87600 |
| 100 | $2.44177 | $244.17700 |
| 300 | $2.38727 | $716.18100 |
| 500 | $2.33396 | $1166.98000 |
